DLA KOGO JEST TEN BLOG

k 016

Prawo po naszej stronie ? Prawo, przepisy, normy. We współczesnym świecie żyjemy dosłownie w sieci przepisów. Poruszając się w tym co nazywamy rzeczywistością, jak kukiełki trzymani jesteśmy przez niewidzialne linki normatywnego matrixu. Banalne wyjście po batonik do hipermarketu wiąże się z przepisami ruchu drogowego, zawarciem umowy sprzedaży, wszelkimi przepisami dotyczącymi działania hipermarketu: prawem pracy, bhp, ochroną środowiska itd. Nie mówiąc już o ewentualnej kradzieży tego batonika – do czego jednak nie zachęcamy.

Ius est ars boni et aequi czyli prawo jest sztuką tego co dobre i słuszne. Ciągle taką mamy nadzieję, chociaż każdy kto ma do czynienia z prawem zawodowo, z czasem nieco gorzknieje, delikatnie mówiąc.

Pisząc ten blog (co za słowo) chcemy dzielić się informacjami na temat nowych przepisów, orzecznictwa, interpretacji. Będziemy przedstawiać sprawy kontrowersyjne, skłaniające do polemik i różnych punktów widzenia. Postaramy się uczestniczyć w aktualnych dyskusjach prawniczych, przy czym naszą ambicją jest posługiwanie się językiem zrozumiałym dla wszystkich. Z góry prosimy o wybaczenie, jeżeli nasze wpisy wydadzą się zbyt hermetyczne tzn. zbyt „prawnicze”. Czasem nie da się inaczej.

Tak więc dla kogo jest ten blog ? Dla wszystkich osób zainteresowanych tym, co nowego dzieje się w szeroko rozumianym świecie prawniczym, to tak ogólnie. Mamy jednak nadzieję, że również osoby szukające podpowiedzi, a przynajmniej informacji, w konkretnej sprawie, także nie będą zawiedzione.